All Products
Aluminum patterned sheet
| Material Series: | 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000series |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.3-14mm |
| Width Range: | 50-2000mm |
8011 Aluminum Foil
| Material Series: | 1000, 3000, 5000, 8000 Series |
|---|---|
| Width: | 300-1650 Mm Or Customized |
| Thickness: | 0.003-0.2 Mm Or Customized |
6061, 6063 Aluminum Plate
| Material Series: | 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000series |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.3-14mm |
| Width Range: | 50-2000mm |
2000 Series Aluminium Pipe
| Material Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000 Series |
|---|---|
| Outer Diameter: | 3-250mm |
| Wall Thickness: | 0.3-50mm |
1000 Series Aluminium Pipe
| Material Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000 Series |
|---|---|
| Outer Diameter: | 3-250mm |
| Wall Thickness: | 0.3-50mm |
8006,8079 Aluminum Foil
| Material Series: | 1000, 3000, 5000, 8000 Series |
|---|---|
| Width: | 300-1650 Mm Or Customized |
| Thickness: | 0.003-0.2 Mm Or Customized |
6000 Series Aluminium Pipe
| Material Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000 Series |
|---|---|
| Outer Diameter: | 3-250mm |
| Wall Thickness: | 0.3-50mm |
1060 Aluminum Coil
| Material: | 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000series |
|---|---|
| Thickness: | 0.3-14mm |
| Width: | 50-2000mm |
1060 Aluminum Plate
| Material Series: | 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000series |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.3-14mm |
| Width Range: | 50-2000mm |
3003, 3004 Aluminum Plate
| Material Series: | 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000series |
|---|---|
| Thickness: | 0.3-14mm |
| Width: | 50-2000mm |
