All Products
Q215,Q235 Carbon Steel Coil
| Material: | Q195, Q215, Q235, Q345, ST37, A36, 45#, 16Mn, SPHC, SGCC, CGCC |
|---|---|
| Thickness: | Hot Rolled: 2.75mm-100mm; Cold Rolled: 0.2mm-3mm |
| Width: | 1250-2500mm (regular: 1000mm, 1250mm, 1500mm) |
A36 Carbon Steel Coil
| Material: | Q195, Q215, Q235, Q345, ST37, A36, 45#, 16Mn, SPHC, SGCC, CGCC |
|---|---|
| Thickness: | Hot Rolled: 2.75mm-100mm, Cold Rolled: 0.2mm-3mm |
| Width: | 1250-2500mm (Regular: 1000mm, 1250mm, 1500mm) |
201,202 Stainless Steel Plate
| Material: | 201, 202, 304, 304L, 309S, 310S, 316, 316L, 317, 317L, 321, 410, 430, 430F, 409, 904L |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm-150mm |
| Width: | 500mm-3000mm |
Q195,Q235 Carbon Steel Plate
| Material: | Q195,Q215,Q235,Q345,Q345B,Q345C,Q345D,Q345E,Q390,Q390B,Q390C,Q390D,Q390E,Q420,Q420B,Q420C,Q420D,Q420E,Q460,Q460D,Q500C,Q500D,Q500E,Q550C,Q550D,Q550E,Q620C,Q620D,Q620E,Q690A,Q690B,Q690C,Q690D,Q690E,Q690C,Q890C,Q890D,16Mo3,16MnL,16MnR,16Mng,16MnDR,ST12,ST13, |
|---|---|
| Thickness: | 2-400mm |
| Width: | 600-2000mm |
ST12,ST13,ST14 Carbon Steel Plate
| Material: | ST12,ST13,ST14,ST37,SPCC,SPCD,SPCE |
|---|---|
| Thickness: | 2-400mm |
| Width: | 600-2000mm |
409,410 Stainless Steel Plate
| Material: | 409,410 Stainless Steel |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.1mm-150mm |
| Width Range: | 500mm-3000mm |
Aluminum patterned sheet
| Material Series: | 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000series |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.3-14mm |
| Width Range: | 50-2000mm |
ST37 Carbon Steel Coil
| Material: | Q195, Q215, Q235, Q345, ST37, A36, 45#, 16Mn, SPHC, SGCC, CGCC |
|---|---|
| Thickness Range: | Hot Rolled: 2.75mm-100mm; Cold Rolled: 0.2mm-3mm |
| Width Range: | 1250-2500mm (Regular: 1000mm, 1250mm, 1500mm) |
8011 Aluminum Foil
| Material Series: | 1000, 3000, 5000, 8000 Series |
|---|---|
| Width: | 300-1650 Mm Or Customized |
| Thickness: | 0.003-0.2 Mm Or Customized |
