All Products
304,306,316 Stainless Steel Pipe
| Grade: | 201, 202, 304, 304L, 309S, 310S, 316, 316L, 317, 317L, 321, 410,430, 430F,409,904L |
|---|---|
| Thickness: | 4 - 30 Mm |
| Outer Diameter: | 0 - 3048 Mm |
304,306,316 Stainless Steel Coil
| Grade: | 201, 202, 304, 304L, 309S, 310S, 316, 316L, 317, 317L, 321, 410,430, 430F,409,904L |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm - 150mm |
| Width: | 500mm - 6000mm |
6061, 6063 Aluminum Plate
| Material Series: | 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000series |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.3-14mm |
| Width Range: | 50-2000mm |
201,201 Stainless Steel Pipe
| Thickness: | 4 - 30 Mm |
|---|---|
| Outer Diameter: | 0 - 3048 Mm |
| Technique: | Cold/Hot Rolled |
2000 Series Aluminium Pipe
| Material Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000 Series |
|---|---|
| Outer Diameter: | 3-250mm |
| Wall Thickness: | 0.3-50mm |
1000 Series Aluminium Pipe
| Material Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000 Series |
|---|---|
| Outer Diameter: | 3-250mm |
| Wall Thickness: | 0.3-50mm |
Q345,Q345B Carbon Steel Plate
| Material: | Q195,Q215,Q235,Q345,Q345B,Q345C |
|---|---|
| Thickness: | 2-400mm |
| Width: | 600-2000mm |
