All Products
409,410 Stainless Steel Pipe
| Grade: | 201, 202, 304, 304L, 309S, 310S, 316, 316L, 317, 317L, 321, 410,430, 430F,409,904L Etc |
|---|---|
| Thickness: | 4 - 30 Mm |
| Outer Diameter: | 0 - 3048 Mm |
Tin-free steel coil
| Material: | T1, T2, T3, T4, T5, DR7, DR8 |
|---|---|
| Thickness: | 0.12-0.55mm |
| Width: | 600mm-1500mm |
C-shaped steel channel steel
| Grade: | Q235,Q345 |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Galvanized Coated |
3003, 3004 Aluminum Coil
| Material Series: | 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000 |
|---|---|
| Thickness: | 0.3-14mm |
| Width: | 50-2000mm |
6061, 6063 Aluminum Coil
| Material Series: | 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000series |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.3-14mm |
| Width Range: | 50-2000mm |
ST12,ST13,ST14 Carbon Steel Pipe
| Material: | Q235, Q345, Q195, Q215 |
|---|---|
| Wall Thickness: | 0.4-25mm |
| Outer Diameter: | 13 - 600 Mm |
Tin-free steel coil
| Material: | T1, T2, T3, T4, T5, DR7, DR8 |
|---|---|
| Thickness: | 0.12-0.55mm |
| Width: | 600mm-1500mm |
Galvanized Pipe
| Standard: | ASTM A526, A528, A444, A653, JIS G3302, EN10142, EN1012 |
|---|---|
| Grade: | DX51D+Z, DX52D+Z, DC52D+Z, DC51D+Z, S350GD+Z, G550, SGCC, DD52D+Z |
| Galvanization Type: | Hot-dip Galvanized, Electro-galvanized |
